Agroxeber.com Azərbaycanın ilk agro xəbər portalı olaraq kənd təsərrüfatı sahəsində baş verən ən son yenilikləri, aqrar siyasətə dair qərarları, bazar tendensiyalarını və sahə üzrə aparılan islahatları operativ və etibarlı şəkildə ictimaiyyətə çatdırır. Portalın əsas məqsədi aqrar sektorun inkişafına informasiya dəstəyi vermək, fermerlərin, sahibkarların və bu sahəyə maraq göstərən oxucu kütləsinin düzgün və aktual məlumatlarla təmin olunmasına töhfə verməkdir.
Agroxeber.com-da yayımlanan xəbərlər peşəkar jurnalist və mütəxəssislər tərəfindən hazırlanır. Sayt kənd təsərrüfatının müxtəlif sahələrini – bitkiçilik, heyvandarlıq, aqrobiznes, aqrotexnologiya, regionlarda həyata keçirilən layihələr, investisiya imkanları və dövlət proqramlarını geniş şəkildə əhatə edir. Bununla yanaşı, bazar analizləri, qiymət dəyişiklikləri, mövsümi proqnozlar və ekspert rəyləri oxuculara təqdim olunur.
Portal fermer təcrübələrinin paylaşılmasına, innovativ texnologiyaların tanıdılmasına və müasir aqrar yanaşmaların təşviqinə xüsusi önəm verir. Agroxeber.com həmçinin foto və video reportajlar, müsahibələr, analitik yazılar və xüsusi layihələr vasitəsilə aqrar sektorun real mənzərəsini əks etdirməyə çalışır.
Agroxeber.com fəaliyyəti boyunca obyektivlik, operativlik və etibarlılıq prinsiplərinə sadiq qalaraq Azərbaycanın aqrar informasiya məkanında aparıcı media platformalarından biri olmağı hədəfləyir.